Podpisano i wmurowano akt erekcyjny pod budowę nowej Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach

24 września wicestarosta gołdapski Grażyna Senda uczestniczyła w uroczystościach związanych z podpisaniem i wmurowaniem aktu erekcyjnego pod budowę nowej Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach. Koszt inwestycji wyniesie ponad 14,6 mln zł.

Jako pierwszy akt erekcyjny podpisał obecny na uroczystości sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński, następnie wojewoda Artur Chojecki, komendant główny Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasz Praga, komendant WMOSG płk SG Robert Inglot, wójt gminy Dubeninki Ryszard Zieliński i przedstawiciel wykonawcy robót budowlanych Marcin Łuszczewski.

W ramach inwestycji powstanie dwukondygnacyjny budynek administracyjny o łącznej powierzchni około 1,2 tysiąca metrów kwadratowych, niepodpiwniczony budynek garażowo-techniczny oraz wieża antenowa. Na ogrodzonym terenie posesji powstaną drogi i chodniki, miejsca postojowe oraz kojce dla psów.