Otwarcie Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury

Na zaproszenie marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina starosta gołdapski Andrzej Ciołek wziął udział w uroczystym otwarciu Regionalnego Portu Lotniczego OLSZTYN – MAZURY, które odbyło się 20 stycznia 2016 r.
Tego dnia na lotnisku wylądował pierwszy samolot, który przyleciał z Berlina. W stolicy Niemiec odbyła się bowiem konferencja promująca nowe lotnisko oraz Warmię i Mazury , w której wzięła udział delegacja województwa.
Ta wielomilionowa inwestycja jest szansą na rozwój gospodarczy Warmii i Mazur. Nowe miejsca pracy, nowe drogi i kolejne nowe inwestycje – to tylko niektóre pozytywne aspekty, które zaprocentują w niedalekiej przyszłości.
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury jest pierwszym portem lotniczym w północno-wschodniej części Polski. Jego budowa została dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.