Oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gołdapi

Święto Niepodległości w Gołdapi już po raz szósty rozpoczęło się od biegu w sztafecie „11-11-11-11-15”, którego pomysłodawcą jest gołdapskie Centrum Wolontariatu, działające przy stowarzyszeniu „Partnerstwo Sztuk”. Wśród  pokonujących symboliczny dystans 111 metrów znalazły się m.in. władze samorządowe, służby mundurowe, rodziny z dziećmi. Starostwo powiatowe reprezentowała wicestarosta gołdapski Grażyna Senda.

O godzinie 17 w sali widowiskowej Domu Kultury odbyła się akademia poświęcona Dniu Niepodległości w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi.Następnie w konkatedrze odprawiona została msza św. w intencji Ojczyzny.

Wieczorem, pod Pomnikiem Niepodległości odbyła się oficjalna część obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od hymnu wykonanego przez Państwową Szkołę Muzyczną, mieszkańców oraz żołnierzy 15 pplot. Podczas obchodów odczytano apel pamięci, była też salwa honorowa. Wśród licznych delegacji składających wieńce i kwiaty byli również przedstawiciele powiatu gołdapskiego: starosta gołdapski Andrzej Ciołek, wicestarosta gołdapski Grażyna Senda, przewodniczący Rady Powiatu Stefan Piech oraz radni powiatowi Andrzej Osiński, Leszek Retel i Wacław Grenda. Uroczystość zakończył występ w wykonaniu uczniów PSM.