Obchody Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski

23 kwietnia br. odbyły się w Olsztynie obchody Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski.

Z tej okazji arcybiskup  metropolita warmiński Wojciech Ziemba, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin i prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zaprosili do Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej na koncert z okazji jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Z zaproszenia skorzystało wielu gości, posłowie oraz samorządowcy Warmii i Mazur, w tym starosta gołdapski Andrzej Ciołek z małżonką oraz wicestarosta Grażyna Barbara Senda.

Goście usłyszeli m.in.  Mszę C-dur KV 317 „Koronacyjna” Wolfganga Amadeusa Mozarta, Bogurodzicę, Rotę i hymn warmiński „O Warmio moja miła”. W koncercie wystąpili soliści, Chór przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.