„Narkotyki, używki, dopalacze – początek drogi donikąd”

W Gołdapi odbyła się debata społeczna pn.: „Narkotyki, używki, dopalacze – początek drogi donikąd”. Organizatorem spotkania było Starostwo Powiatowe w Gołdapi oraz Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi.

Uczestników debaty przywitali starosta gołdapski Andrzej Ciołek i komendant powiatowy Policji w Gołdapi insp. Andrzej Żyliński.

Prowadzący: asp. szt. R. Antolak, asp. szt. K. Zaręba oraz przedstawiciele PSSE w Gołdapi H. Karpińska i E. Bolewska przedstawili obecnym konsekwencje prawne, zdrowotne i społeczne używania środków odurzających, a także zagrożeń ze strony dopalaczy. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, gdzie można uzyskać pierwszą pomoc. Podczas debaty poruszono najbardziej nurtujące odbiorców sprawy związane z przeciwdziałaniem zjawisku narkomanii oraz dopalaczy. Wszyscy byli zgodni co do tego, że o tych problemach należy rozmawiać jak najczęściej i uczulać zarówno dorosłych jak i młodzież .

Na koniec uczestnicy debaty otrzymali ulotki informacyjne o miejscach gdzie można szukać pomocy oraz jak pomagać sobie i innym. (Red. KPP Gołdap)