Karta Seniora już niedługo w naszym powiecie

W przemiłej atmosferze odbyło się 26 kwietnia 2016 r. s potkanie z okazji Światowego Dzień Inwalidy i Osób Niepełnosprawnych. Zorganizował je, jak co roku,  Zarząd Rejonowy Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Gołdapi, z przewodniczącą Heleną Łukaszewicz na czele.

Zaproszeni goście, w tym: starosta gołdapski Andrzej Ciołek,  z przyjemnością wysłuchali piosenek w wykonaniu zespołu „Wrzos” oraz złożyli serdeczne życzenia – przede wszystkim zdrowia i radości na co dzień. Dodatkowo, starosta gołdapski sprawił wszystkim miłą niespodziankę – poinformował bowiem o trwających w starostwie pracach nad wprowadzeniem w naszym powiecie Karty Seniora

Program Gołdapska Karta Seniora skierowany będzie do osób, które ukończyły 60 rok życia i mieszkają na terenie naszego powiatu.

Celem Programu jest aktywizacja społeczna seniorów z powiatu gołdapskiego, którzy wyrażą chęć uczestnictwa w Programie, poprzez stworzenie i rozwijanie systemu ulg, zwolnień, rabatów umożliwiających większy dostęp do ofert świadczonych przez partnerów Programu. Partnerem Programu może zostać każdy podmiot (organizacja, instytucja, przedsiębiorstwo), które przygotuje specjalną ofertę lub dostosuje już istniejącą ofertę dla seniorów. Jak podkreślił starosta, zależy nam, by każdy mieszkaniec powiatu, który ukończył 60 lat mógł korzystać z przygotowanych ofert m. in. w zakresie edukacji i szkolenia, kultury, sportu, turystyki i wypoczynku, gastronomii oraz innych usług. Dzięki Programowi, seniorzy po okazaniu Gołdapskiej Karty Seniora będą mogli korzystać z promocji i ofert przygotowanych specjalnie dla nich.

Wiadomość ta została z radością przyjęta przez wszystkich uczestników spotkania, którzy podziękowali i pogratulowali pomysłu.