Finał konkursu „Ochrona przyrody w powiecie gołdapskim”

30 października 2015 r. dzięki uprzejmości dyrektora Pana Leszka Retela w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbył się finał trzeciej edycji konkursu „Ochrona przyrody w powiecie gołdapskim” organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi.
Pierwszy etap konkursu został przeprowadzony w dniu 23 października 2015 r. w 9 szkołach podstawowych naszego powiatu. W czterech szkołach konieczne było przeprowadzenie dogrywek, w rezultacie których spośród 100 uczestników wyłoniono po 3 najlepszych uczniów z każdej szkoły.
W finale wzięło udział 27 uczniów. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców konkursu. Miejsce pierwsze zajął Kuba Śniczewski, miejsce drugie Jakub Sewioło – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi, a miejsce trzecie Szymon Gromko – uczeń Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach. Laureaci uhonorowani zostali przez starostę gołdapskiego Andrzeja Ciołka dyplomami i cennymi nagrodami rzeczowymi, a wszyscy uczestnicy finału otrzymali także nagrody i dyplomy. Specjalne podziękowania otrzymali również nauczyciele przygotowujący swoich podopiecznych. W przerwie konkursowych zmagań uczestnicy skorzystali ze słodkiego poczęstunku.
Konkurs był dofinansowany przez Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie w ramach realizacji projektu pn.: „Z ekologią na co dzień”.