„Cała Polska Czyta Dzieciom” w Gołdapi

W dniu wczorajszym, starosta gołdapski Andrzej Ciołek oraz asp. szt. Marta Andruczyk kontynuowali spotkania z dziećmi w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Rano w Bibliotece Publicznej w Gołdapi czytali przedszkolakom. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały „Bajki Maciusia Pieszego” o zasadach bezpiecznego poruszania się na drodze. Nie obeszło się oczywiście bez mnóstwa pytań. Uśmiech na twarzach najmłodszych wywołały rozdane przez Pana Starostę naklejki odblaskowe. W podziękowaniu za mile spędzony dzień dzieci wręczyły swoim gościom kwiaty.

Popołudniu bajek o prawidłowym zachowaniu na drodze wysłuchali z zainteresowaniem wychowankowie Domu Św. Faustyny – „Nie lękajcie się” w Gołdapi. W kameralnej, ciepłej atmosferze, skupione dzieci zgłębiały swoją wiedzę na temat przestrzegania zasad ruchu drogowego oraz okazywania wzajemnej życzliwości użytkowników dróg. Na koniec spotkania Pan Starosta wręczył małym słuchaczom zakładki do książek i odblaski. Sam został obdarowany podziękowaniami za zaangażowanie w akcję i  poświęcony czas.

W piątek, 18 listopada starosta gołdapski Andrzej Ciołek oraz asp. szt. Marta Andruczyk odwiedzili uczniów ze szkoły Podstawowej w Grabowie: http://powiatgoldap.pl/cala-polska-czyta-dzieciom-w-grabowie/

Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom” zorganizowana została w ramach projektu „DOM, czyli DZIELNICOWY ODDANY MIESZKAŃCOM” w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.