59 posiedzenie Zarządu Powiatu

W piątek, 28 października na LIX (59) posiedzeniu Zarządu Powiatu zostały poruszone tematy dotyczące wstępnych danych do projektu budżetu na 2017 rok. Przy omawianiu zadań inwestycyjnych przewidzianych do realizacji w przyszłym roku Zarząd Powiatu zwrócił uwagę, że dobra współpraca samorządów i ukierunkowanie na jeden cel przynosi efekty. Przykładem jest pozyskanie dofinansowania na przebudowę drogi  gminnej nr 137008N Rostek – Kośmidry. Powiat wsparł finansowo gminę w staraniach  o uzyskanie środków zewnętrznych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich . Dzięki temu projekt został lepiej oceniony i tym samym znalazł się na liście do realizacji. W rezultacie gmina Gołdap otrzyma w formie refundacji 2 318 345 zł, co stanowi 63,63% poniesionych kosztów. Termin realizacji przewidziany jest na koniec 2017 roku.