40-lecie Ośrodka Sportu i Rekreacji

22 lipca 2015 r. w sali widowiskowej Domu Kultury miała miejsce uroczystość z okazji 40 lat istnienia Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Wioletta Śląska-Zyśk, starosta gołdapski Andrzej Ciołek, burmistrz Gołdapi Tomasz Luto, sekretarz powiatu Marek Miros, przewodniczący Rady Miejskiej w Gołdapi Andrzej Pianka, Marian Kulikowski oraz Jan Stechnij (byli dyrektorzy OSiRu),  a także przedstawiciele instytucji i służb zaprzyjaźnionych i współpracujących z OSiRem.

Goście obejrzeli ciekawy film Tadeusza Krzywickiego obrazujący rozwój sportu i samego Ośrodka na przestrzeni ostatnich 40 lat.

Śmiało można powiedzieć, że dzięki wieloletniej wzorowej pracy i pasji osób związanych i pracujących w OSiRze, Gołdap sportem stoi. Świadczą o tym chociażby imprezy odbywające się w Gołdapi o zasięgu regionalnym, krajowym oraz międzynarodowym, które z roku na rok przyciągają grono znakomitych sportowców – amatorów i zawodowców.

Doceniając działania gołdapskich pasjonatów sportu starosta gołdapski Andrzej Ciołek uhonorował medalem „Za zasługi dla Powiatu Gołdapskiego” następujące osoby:

Hannę Biedrzycką

Celinę Kowalewską

Dorotę Racis

Marka Kuskowskiego

Zdzisława Anuszkiewicza

Adama Jackiewicza

Zdzisława Jakubiaka

Rafała Kowalewskiego

Mariana Kulikowskiego

Zdzisława Kurkowskiego

Wojciecha Nadgłowskiego

Grzegorza Orłowskiego

Stanisława Racisa

Krzysztofa Zielińskiego

Pracownicy Ośrodka otrzymali listy gratulacyjne i podziękowania za zaangażowanie i pracę. Uroczystość prowadził Marian Mioduszewski.